חוויית הקהילה

אחת המחויבויות המשמחות בסדר היום שלנו היא נתינה לקהילה, לבני אדם שחיים סביבנו ושלחלק מהם איתרע המזל ולא שפר גורלו.

לא משנה אם ידם אינה משגת, נפשם אינה מאוזנת או שבריאותם אינה איתנה, בחזון שלנו מתקיימת מחויבות לקהילה כולה, שהם חלק ממנה. בסופה של כל נתינה מופיעה מיד קבלה, וזאת זכות שאנחנו מוקירים וערך שמבטאים כלפי מרכיבים מוחלשים בקהילה.

קיימות מספר קבוצות אוכלוסייה על סדר היום שלנו, אנשים עם צרכים שונים ומגבלות מגוונות, שבעזרת פעילויות שונות אנחנו מכניסים מעט אור בחייהם. ואלה הם:

גמאני רצה

"גמאני רצה" הוא פרויקט קבוצות ריצה בהתנדבות בכל רחבי הארץ, שהוקם עבור חולות ומחלימות מסרטן שד. הפרויקט כולו נוסד ע"י בחור מיוחד (שרץ, כמובן…) בשם עומרי פדהצור, ואנחנו הרמנו את הכפפה שנזרקה בכפר-סבא… מאמנים בשמחה ובהתרגשות את "גמאני רצה כפר-סבא" וצועדים (רצים) עם הגיבורות במסע חייהן.

נוער בסיכון

מדי שנה מגיעים אל כפר נוער בדרום הארץ, שרובו ככולו מאוכלס בנערות ונערים בקבוצת סיכון גבוהה. הפרויקט מתחיל בחברי NRspirit, שפותחים את ליבם ואת ארונות חדרם ודולים מהם את כל ציוד הספורט, נעלי הריצה והביגוד שנראים ומרגישים טוב, חלקם אפילו חדש. הציוד, יחד איתנו ועם NRspiriteam נוספים, משונע אל כפר הנוער, ושם מתקיים מפגש מרגש שבו הציוד נמסר לנערים, בתוספת סדנת הצלחה מיוחדת שאנחנו מעבירים.

ניצוצות

"ניצוצות" הוא פרויקט העשרה בקרב תלמידי חטיבות ביניים ותיכונים בכל הארץ, שבמסגרתו אנחנו מרצים, בהתנדבות כמובן. הניצוץ בקרב התלמידים נדלק באמצעות סיפור דרכנו, הישגינו ותובנותינו מדרכנו והישגינו…

פרויקט פעילות גופנית בכיתות א'-ב'

בימים אלה אנחנו מניעים פרויקט שמבטא את אחד המרכיבים המשמעותיים בחזון שלנו: הפיכת החברה שלנו לבריאה יותר, לכזאת שמאמצת אורח חיים בריא ובכך משפרת את איכות חייה. ילד שמן=מבוגר שמן בחברת שפע, ולכן אנחנו מכוונים אל ילדי כיתות אלף ובית ומנסים להנחיל תוכנית פעילות גופנית יומית, ייחודית, בבתי הספר.

נוער חרדי בסיכון

גם במסגרת מרוץ ים אל ים שלנו אנחנו מכוונים לתרומה לקהילה, ועושים זאת בין שני ימי הריצה בקרב נוער בסיכון, הפעם אוכלוסייה ייחודית של נערות ונערים חרדים – אך בסיכון. גם כאן תרומתנו היא סדנת הצלחה וגם כאן אנחנו מקווים שמביאים אור כלשהו לחייהם.

עמותת ברכה

עמותת ברכה נוסדה במטרה לקדם מודעות וסיוע בקרב נשים וגברים נשאי גן BRCA 1,2, האחראי למחלות סרטן שד ושחלות. נענינו בשמחה לבקשתה של יו"ר ומייסדת העמותה, ליסה כהן, ואנחנו מלווים את כל פעילויות העמותה בתחום הספורט, כולל הרצאות על תרומתו וארגון "מרוץ ברכה" השנתי.